Rozwój aplikacji DrBarbara

 • Opis
 • FAQ
 • Komentarze
Quantum Sp. z o.o.
Obornicka 330, 60-689 Poznań

Sukces! Emisja dobiegła końca przed czasem. Inwestorzy objęli wszystkie emitowane udziały!


Prosimy inwestorów, którzy zapisali się na udziały oraz prawidłowo je opłacili o ustanowienie u dowolnego notariusza pełnomocnictw celem przystąpienia do Spółki przez pełnomocnika. Wzory pełnomocnictw Emitent przesłał mailowo. Oryginały ustanowionych pełnomocnictw należy wysłać na adres kancelarii prawnej obsługującej Emitenta:


ENSIS Kancelaria Doradztwa Prawnego

Cioczek & Szajdziński Spółka Cywilna

ul. Kościuszki 34 lok. 306L

50-012 Wrocław


Szanowni Inwestorzy!


Każdy z nas doświadczył smutku, który towarzyszy odejściu bliskiej osoby. Wielu zmagało się z chorobami cywilizacyjnymi takimi jak miażdżyca, cukrzyca czy nadciśnienie, które w efekcie doprowadziły do zawału, udaru i innych śmiertelnych powikłań. Wielu doświadczyło też choroby nowotworowej. Główną przyczyną tych epidemii XXI wieku jest niezdrowy tryb życia, któremu towarzyszy brak zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Skutkuje to nadmierną masą ciała oraz wieloma chorobami.


Otyłość


Spółka Quantum Sp. z o.o. oferuje rozwiązanie na problemy dotyczące odżywiania. Prowadzony przez nas projekt, aplikacja DrBarbara – time to eat healthy to innowacyjny i opatentowany system wsparcia żywieniowego dla osób z nadwagą oraz tych, których diagnoza medyczna stanowi o chorobie zależnej od diety. To także podpowiedź kulinarna dla osób aktywnych fizycznie oraz świadomych jak ważna jest profilaktyka zdrowia w postaci zbilansowanej diety.


Grupa docelowa


DrBarbara to recepta na zdrowie dla wszystkich nas oraz dla naszych bliskich. To rozwiązanie proste, ale skuteczne! Wasza inwestycja w rozwój naszej Spółki, przyczyni się do zmiany jakości życia ludzi na całym świecie!


Kto stoi za sukcesem aplikacji? 


 Eleonora Burzyńska


Eleonora Burzyńska to lider przedsiębiorczości. Ambitna kobieta z wykształceniem MBA oraz 8- letnim doświadczeniem pracy na stanowisku dyrektora handlowego w branży mediowej, gdzie zarządzała grupą 80 osób. Wśród wielu jej sukcesów zawodowych znajduje się wprowadzenie polsko – hiszpańskiej spółki na rynek giełdowy NewConnect. Poniżej znajduje się odnośnik do profilu na portalu LinkedIn ukazującego przebieg jej kariery zawodowej.

https://www.linkedin.com/in/eleonoraburzynska

Barbara Burzyńska to lekarz, która w swojej długoletniej pracy poznała zdrowotne konsekwencje braku diety i niezdrowego trybu życia. To ona swoim imieniem firmuję aplikację. Jej wiedza i doświadczenie stanowi merytoryczne zaplecze projektu. Wspólnie z liderem i założycielem Spółki - Eleonorą Burzyńską zbudowały zespół specjalistów, który jest zdeterminowany w realizacji misji, jaką jest poprawa jakości życia użytkowników poprzez rozwój i dystrybucję aplikacji mobilnej DrBarbara.

Na zespół Spółki składają się ponadto uzdolnione osoby odpowiedzialne za marketing, sprzedaż oraz development aplikacji. Niezwykłą wartością wyróżniającą zespół Quantum jest grupa dietetyków, którzy odpowiadają za opiekę nad użytkownikami korzystającymi z aplikacji i układają dla nich diety bazując na ich indywidualnym stanie zdrowia.


Jakie funkcje posiada aplikacja DrBarbara?


Działanie aplikacji DrBarbara


Aplikacja Dr Barbara to innowacyjna e-usługa z segmentu mHealth, która łączy w jednym narzędziu wszystkie funkcjonalności niezbędne do zdrowego odchudzania oraz zmiany nawyków żywieniowych. To opracowane przez specjalistów dietetyki i ekspertów IT algorytmy, które na podstawie „formularza zdrowia” tworzą plany dietetyczne i treningowe dopasowane indywidualnie do każdego użytkownika z uwzględnieniem obecnych lub prognozowanych jednostek chorobowych.

Konstrukcja planu dietetycznego wynika z zapotrzebowania kalorycznego organizmu, jego możliwości wydolnościowej oraz zapotrzebowania na składniki mineralne. Aplikacja DrBarbara zwraca szczególną uwagę na konieczną w procesie zdrowego żywienia regularność spożywania 5 posiłków dziennie. Zawiera alerty głosowe przypominające o jedzeniu z możliwością dopasowania do trybu życia użytkowników. Przepisy rekomendowane przez dietetyka są smaczne, proste i szybkie w wykonaniu. Każdy przepis zawiera obliczone przez system wartości witamin i składników odżywczych dostarczanych do organizmu.

DrBarbara to także intuicyjna lista zakupów oraz edukacja żywieniowa w połączeniu z motywacją. Aplikacja pozwala użytkownikowi na monitorowanie zmian wyglądu swojego ciała. Wykres zmiany wagi przedstawia widoczną zewnętrznie zmianę sylwetki. Archiwum badań laboratoryjnych ukazuje natomiast zmiany wewnątrz organizmu - m.in. poprawę wyników badań krwi.


Jaki jest nasz model biznesowy? 


Model biznesowy DrBarbara


Aplikacja DrBarbara dostępna jest przez urządzenia mobilne funkcjonujące w oparciu o systemy operacyjne Android oraz iOS, a także za pomocą platformy desktopowej. Na pierwsze 7 dni użytkownik otrzymuje bezpłatny dostęp w celu przetestowania usługi. Dalsze użytkowanie możliwe jest po wybraniu odpowiedniego pakietu funkcjonalności oraz opłaceniu abonamentu na 3, 6, 12 lub 24 miesiące. Model biznesowy zakłada także hurtową sprzedaż B2B, dzięki której zasięg aplikacji zdecydowanie wzrasta.

Nasza strategia opiera się na nawiązywaniu aliansów strategicznych z podmiotami z pokrewnych branż, które mogą w znaczny sposób wpłynąć na ilość użytkowników aplikacji. Współpracujemy m.in. z sieciami laboratoriów analitycznych oraz kompleksami sportowo-rekreacyjnymi. Prowadzimy ponadto rozmowy z liderami branży prywatnej ochrony zdrowia i rekreacyjnych systemów lojalnościowych.


Dlaczego warto - zarabiamy i mamy już sukcesy! 


Sukcesy DrBarbara


Zostaliśmy docenieni przez światowych ekspertów IT nominacją do nagrody Mobile Trends Awards 2015 w kategorii Aplikacja mobilna - sport i zdrowie. Otrzymaliśmy także wyróżnienie w XIII konkursie o tytuł Poznańskiego Lidera w kategorii Startup.

Zainteresowanie naszą usługą wzrasta każdego dnia! • W 2015 roku zarobiliśmy ponad 267 000 PLN

 • Sprzedajemy na rynku polskim i w Wielkiej Brytanii

 • Na platformie Google Play aplikacja DrBarbara mieści się w przedziale 10 000 – 50 000 pobrań

 • Pod hasłem „dieta” jesteśmy w tym sklepie już na trzecim miejscu!

 • Razem z naszymi klientami zrzuciliśmy już ponad 20 300 kg

 • Zbudowaliśmy pozycję eksperta na Facebooku, gdzie każdego dnia edukujemy ponad 11 000 osób


Dlaczego jesteśmy lepsi od konkurencji? 


Konkurencja


DrBarbara jest jedyną aplikacją na rynku, która w procesie odchudzania zwraca szczególną uwagę na zdrowie. Naszą główną przewagą konkurencyjną jest jakość naszej usługi. Zbudowaliśmy ją dzięki połączeniu medycyny z dietetyką oraz aktywnością fizyczną. Wyróżnia nas także bogate zaplecze planów dietetycznych - już ponad 7 000. Aplikacja układa diety przy wsparciu profesjonalnych lekarzy oraz dietetyków z wieloletnim stażem, biorąc pod uwagę wyniki badań laboratoryjnych użytkownika. Uwzględnia różne jednostki chorobowe oraz komunikuje się z użytkownikiem wykorzystując alerty głosowe.


Na co potrzebujemy pieniędzy?


Wykorzystanie środków z emisji DrBarbara


Naszą misją jest, aby aplikacja DrBarbara trafiła do jak największej liczby osób, które w wyniku otyłości zmagają się dziś lub będą w przyszłości z chorobami zależnymi od diety. Aby tego dokonać potrzebujemy środków na rozwój aplikacji, z dużym akcentem na oprogramowanie iOS.

Do zwiększenia zasięgu usługi konieczne jest zwiększenie działań marketingowych oraz pozyskanie partnerów strategicznych, którzy dostarczą swoje bazy użytkowników. Myśląc o grupie docelowej na całym świecie, potrzebujemy środków finansowych do rozwinięcia skali działalności w Wielkiej Brytanii oraz na wejście na rynek niemiecki i amerykański.


Co oferujemy Inwestorom?


Aby osiągnąć stawiane przed sobą cele strategiczne potrzebujemy środków finansowych. Dlatego zdecydowaliśmy się na zwiększenie kapitału podstawowego Spółki. W tym celu Spółka wyemituje udziały serii C. W ramach emisji wyemitowanych zostanie nie mniej niż 60 oraz nie więcej niż 122 udziały serii C o cenie emisyjnej 1 759,09 PLN za udział.

W wyniku oferty, przy uplasowaniu wszystkich oferowanych udziałów, Inwestorzy obejmujący udziały serii C będą posiadali w Spółce 122 z 1222 udziałów, co da im 9,98 % udziałów w ogólnej liczbie głosów.

Wartość Spółki oszacowana została przez niezależny podmiot na podstawie wyceny przeprowadzonej metodą zdyskontowanych przepływów pieniężnych na kwotę 2 155 426 PLN. Uwzględnia ona podejście ostrożnościowe, w którym zastosowano dyskonto z tytułu braku płynności udziałów na rynku wtórnym.

Każdy Inwestor dostanie dodatkowo od Spółki bezpłatny roczny dostęp do aplikacji oraz opiekę konsultanta z działu relacji inwestorskich, który odpowie na każde pytanie dotyczące funkcjonowania Spółki. Spółka ponadto będzie prowadziła relacje inwestorskie zgodnie z wymogami platformy CrowdWay.pl


Zasady wyjścia z inwestycji


Spółka przewiduje dwie alternatywne ścieżki zapewnienia Inwestorom wyjścia z inwestycji i sprzedaży objętych udziałów: • Wejście inwestora zewnętrznego - Spółka będzie dążyła do pozyskania inwestora branżowego lub finansowego, który wykupi udziały Inwestorów obejmujących udziały serii C w ramach niniejszej oferty. Przewidywana nominalna stopa zwrotu w wyniku takiej transakcji będzie wynosiła dla Inwestora obejmującego udziały serii C ok. 100%.

 • Wykup udziałów przez Spółkę - w sytuacji nieudanego bądź przeciągającego się w czasie procesu pozyskania inwestora zewnętrznego, Spółka przeprowadzi skup udziałów własnych od Inwestorów obejmujących udziały serii C. W takiej sytuacji, przewidywana nominalna stopa zwrotu w wyniku takiej transakcji będzie wynosiła dla Inwestora obejmującego udziały serii C ok. 50%.


Opisywane transakcje nie mogą nastąpić wcześniej, niż w marcu 2018 roku ze względu na wymogi Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która jest instytucją pośredniczącą w dofinansowaniu, jakie Spółka otrzymała w ramach funduszy unijnych.


Powyższe informacje nie stanowią zobowiązania Spółki wobec Inwestorów, a jedynie deklarację kierunku, w Spółka jakim chce iść.


Jak zainwestować?


Jeżeli jesteś zainteresowany inwestycją i chcesz zapisać się na udziały serii C Spółki Quantum Sp. z o.o., poniżej znajdziesz instrukcję: 1. Zarejestruj się na platformie CrowdWay.pl

 2. Zapoznaj się ze wszystkimi dokumentami oraz materiałami dołączonymi do niniejszej oferty

 3. Kliknij w przycisk Zainwestuj znajdujący się u góry, po prawej stronie ekranu

 4. Wpisz kwotę inwestycji. Minimum to 1 759,09 PLN za jeden udział. Można nabywać tylko całe udziały, zatem każda wyższa inwestycja powinna odpowiadać wielokrotności powyższej ceny emisyjnej udziału. Jednorazowa wpłata nie może przekraczać równowartości 28 udziałów, czyli 49 254,52 PLN. Aby nabyć większą ilość udziałów, należy dokonać kilku wpłat, z których każda nie będzie przekraczała tej wartości. Powyższy limit wynika z polityki operatora płatności

 5. Potwierdź zapoznanie się z dokumentami dotyczącymi emisji oraz z regulaminem platformy

 6. Dokonaj wpłaty na udziały poprzez przelew online

 7. Udaj się do najbliższego notariusza celem ustanowienia pełnomocnictwa na podstawie wzoru, które otrzymasz drogą mailową od Spółki

 8. Prześlij pełnomocnictwo do Emitenta na adres podany w Dokumencie Informacyjnym


Następnie, Pełnomocnik ustanowiony przez Spółkę do reprezentowania wszystkich Inwestorów na wyznaczonym akcie notarialnym przystąpi w Twoim imieniu do Spółki i obejmie w niej udziały. Po tym wydarzeniu zostaną Tobie wysłane wszystkie dokumenty potwierdzające objęcie przez Ciebie udziałów w Spółce.

Od tego czasu będziesz wspólnikiem w Quantum Sp. z o.o.!

Na akcie notarialnym możesz także pojawić się osobiście. O dacie i miejscu zostaniesz poinformowany przez Emitenta.


Załączniki


Wszelkie niezbędne informacje dotyczące oferty udziałów serii C spółki Quantum Sp. z o.o. dostępne są w załączonych dokumentach. W szczególności zapoznaj się z Umową Inwestycyjną oraz z Dokumentem Informacyjnym.Ostrzeżenie o ryzyku


Operator Serwisu CrowdWay.pl informuje, iż powyższe treści oraz przynależne do projektu materiały i dokumenty mają charakter wyłącznie informacyjny oraz promocyjny, a żadna z zawartych w nich informacji nie stanowi doradztwa inwestycyjnego, analiz finansowych, rekomendacji w tym: inwestycyjnych, podatkowych, prawnych lub księgowych. W szczególności powyższe informacje nie uwzględniają indywidualnej sytuacji Inwestora, w tym jego profilu inwestycyjnego, poziomu wiedzy o inwestowaniu, doświadczenia inwestycyjnego, sytuacji finansowej oraz celów inwestycyjnych. Powyższe informacje nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 kodeksu cywilnego.

Inwestowanie w udziały wiążę się z ryzykiem utraty części lub całości kapitału. Inwestorzy powinni być świadomi ryzyka, jakie niesie ze sobą inwestowanie w udziały, a ich decyzje inwestycyjne powinny być poprzedzone właściwą analizą, a także, jeśli wymaga tego sytuacja, konsultacją z doradcą inwestycyjnym oraz doradcą prawnym i podatkowym.


Zapraszamy do udziału w ofercie!


Dlaczego Emitent pozyskuje środki poprzez crowdfunding, a nie np. od anioła biznesu?

Pozyskanie inwestorów poprzez internetową platformę crowdfundingową wiąże się z promocją biznesu wśród większych inwestorów oraz użytkowników aplikacji. Spółka odczuła te efekty jeszcze przed startem kampanii. Wejście zewnętrznych inwestorów instytucjonalnych planowane jest w kolejnych rundach finansowania.

Dlaczego muszę udać się do notariusza?

Przepisy prawa określają ścieżkę przystępowania nowych wspólników do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Odbywa się to poprzez podpisanie aktu notarialnego przystąpienia do spółki i objęcia w niej udziałów. Dla zapewnienia Tobie wygody, Quantum ustanowił pełnomocnika, który na podpisaniu wspomnianego aktu notarialnego będzie Ciebie reprezentował, niezależnie od Twojego miejsca zamieszkania.
W tym celu należy upoważnić pełnomocnika do reprezentacji poprzez podpisanie dokumentu pełnomocnictwa u jakiegokolwiek notariusza. Wzór takiego pełnomocnictwa z wypełnionymi danymi pełnomocnika otrzymasz od Quantum w formie mailowej. Po jego podpisaniu i wysłaniu do Quantum, na jego podstawie pełnomocnik będzie mógł dopełnić w Twoim imieniu wszelkich formalności.

Kto ponosi koszt notariusza?

Koszt ustanowienia u notariusza pełnomocnictwa oraz jego przesłania do Quantum ponosisz Ty jako inwestor. Emitent ponosi koszt związany z wynagrodzeniem pełnomocnika oraz z aktem notarialnym przystąpienia do spółki.

Czy posiadając udziały, mogę również decydować o przyszłości spółki?

Tak, jak najbardziej! Wspólnik spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może współdecydować o losach spółki poprzez udział w zgromadzeniu wspólników oraz wykonywanie prawa głosu. 

Udziałowiec ma ponadto prawo pierwszeństwa do objęcia nowych udziałów spółki w momencie podwyższenia kapitału zakładowego proporcjonalnie do dotychczasowej ilości udziałów.

Czy posiadając udziały w spółce, ponoszę odpowiedzialność za jej zobowiązania?

Każdy udziałowiec spółki z ograniczoną odpowiedzialnością ponosi odpowiedzialność za jej zobowiązania do wysokości wniesionego wkładu. Dłużnicy spółki nie mogą wymagać spłaty wierzytelności z osobistego majątku wspólnika.

Czy spółka będzie wypłacać dywidendy udziałowcom?

Spółka w najbliższych latach nie planuje wypłacać dywidendy udziałowcom. Zyski generowane przez spółkę będą reinwestowane lub przeznaczone na wykup udziałów inwestorów.

Czy w ramach emisji, mogę nabyć część udziału?

Umowa spółki Quantum przewiduje, iż udziały wspólników są równe i niepodzielne. Stąd nie ma możliwości zakupu bądź sprzedaży części udziałów.

Czy mogę sprzedać udziały w spółce innej osobie?

Tak, oczywiscie! Jeżeli znasz osobę, która jest zainteresowana nabyciem zakupionych przez Ciebie udziałów serii C, możesz je sprzedać tej osobie na rynku wtórnym w ramach zawartej pomiędzy Wami umowy. Umowa spółki Quantum nie ogranicza sprzedaży udziałów osobom trzecim.

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

Chcesz jako pierwszy otrzymać informację o kolejnych startupach? Zapisz się na nasz newsletter

 
Klauzula informacyjnaInformujemy, że administratorem Państwa danych osobowych jest Crowd Ventures Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Walońskiej 7/66. Państwa dane osobowe będą przetwarzane dla celów marketingowych. Odbiorcami tych danych mogą być tylko i wyłącznie firmy, które wspierają Crowd Ventures Sp. z o.ow zakresie funkcjonowania systemów informatycznych. Podstawą przetwarzania danych jest usprawiedliwiony cel administratora danych jakim jest marketing bezpośredni. Państwa dane osobowe będą przechowywane do czasu wniesienia przez Państwa sprzeciwu wobec ich przetwarzania.Posiadają Państwo prawo do: • żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz ograniczenia przetwarzania a także do przenoszenia swoich danych osobowych; • Wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych • Wniesienia skargi do organu nadzorczego (GIODO/PUODO) Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do zapisania się do usługi NEWSLETTER. Ze szczegółowymi zasadami dotyczącymi przetwarzania Państwa danych osobowych można zapoznać się w polityce prywatności: POLITYKA PRYWATNOŚCI. Wszelkie zapytania oraz oświadczenia w zakresie ww. praw należy kierować pod poniższe dane kontaktowe: Dane kontaktowe administratora danych: Crowd Ventures Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Walońskiej 7/66 ado@crowdway.pl Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: crowdway@inspektor-danych.info
 

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Crowd Ventures Sp. z o.oinformacji handlowych na podany przeze mnie adres e-mail

FreshMail.pl
 

 
Klauzula informacyjnaInformujemy, że administratorem Państwa danych osobowych jest Crowd Ventures Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Walońskiej 7/66. Państwa dane osobowe będą przetwarzane dla celów marketingowych. Odbiorcami tych danych mogą być tylko i wyłącznie firmy, które wspierają Crowd Ventures Sp. z o.ow zakresie funkcjonowania systemów informatycznych. Podstawą przetwarzania danych jest usprawiedliwiony cel administratora danych jakim jest marketing bezpośredni. Państwa dane osobowe będą przechowywane do czasu wniesienia przez Państwa sprzeciwu wobec ich przetwarzania.Posiadają Państwo prawo do: • żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz ograniczenia przetwarzania a także do przenoszenia swoich danych osobowych; • Wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych • Wniesienia skargi do organu nadzorczego (GIODO/PUODO) Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do zapisania się do usługi NEWSLETTER. Ze szczegółowymi zasadami dotyczącymi przetwarzania Państwa danych osobowych można zapoznać się w polityce prywatności: POLITYKA PRYWATNOŚCI. Wszelkie zapytania oraz oświadczenia w zakresie ww. praw należy kierować pod poniższe dane kontaktowe: Dane kontaktowe administratora danych: Crowd Ventures Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Walońskiej 7/66 ado@crowdway.pl Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: crowdway@inspektor-danych.info
 

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Crowd Ventures Sp. z o.oinformacji handlowych na podany przeze mnie adres e-mail

FreshMail.pl