FreshMail.pl

Nasze zasady

Korzystając z CrowdWay.pl masz niepowtarzalną szansę zrealizować swój projekt oraz zapewnić dynamiczny rozwój i finansowanie swojego przedsiębiorstwa. Platforma działa w oparciu o szereg przemyślanych zasad. Zapoznanie się z nimi ułatwi Tobie zrozumienie naszej filozofii oraz swobodne korzystanie z udostępnionych funkcjonalności. 

Skupiamy się na kreatywnych projektach biznesowych, które wnoszą wartość dodaną dla społeczeństwa.

Umożliwiamy finansowanie przedsiębiorstw. Zarówno na rozwój konkretnych produktów i usług, jak i na prowadzenie działalności operacyjnej.

Na naszej platformie możesz prowadzić projekt w ramach jednego z trzech rodzajów crowdfundingu już od następujących kwot:

Crowdfunding nieudziałowy – minimalna wartość projektu: 2 000 PLN;

Crowdfunding udziałowy – minimalna wartość projektu: 50 000 PLN;

Crowdfunding dłużny – minimalna wartość projektu: 20 000 PLN.

Okres trwania zbiórki wynosi od 7 do 60 dni. Ze swojej strony najbardziej rekomendujemy zbiórki 30-dniowe. Motywuje to wspierających i inwestorów do dokonania wpłat.

Jako projektodawca masz możliwość prowadzenia kampanii projektu w ramach jednego z dwóch typów zbiórek:

Wszystko albo nic. Aby otrzymać wpłacone środki wymagane jest zebranie co najmniej 100% pierwotnie zakładanej kwoty zbiórki. Jeżeli nie uda się Tobie tego dokonać, środki wracają do wspierających;

Zbierz i zatrzymaj. Jako projektodawca możesz otrzymać pieniądze, jeżeli w momencie zakończenia kampanii uzbierana kwota osiągnie co najmniej 20% pierwotnego celu finansowego. Masz jednak obowiązek realizacji projektu w zakresie niezbędnym do dostarczenia świadczenia zwrotnego wybranego przez wspierających i inwestorów. W związku z tym, przysługuje Tobie prawo do nie podejmowania środków z powodu braku dodatkowego finansowania niezbędnego do zrealizowania projektu.

Niezależnie od tego, który typ zbiórki wybierzesz, po zakończeniu kampanii zebrane środki są wypłacane zgodnie z następującymi regułami:

W przypadku, gdy Twoja kampania osiągnęła sukces, przelewamy środki na Twoje konto bankowe w terminie do 5 dni roboczych od momentu zakończenia zbiórki. Kwota do przelewu zostaje pomniejszona o prowizję CrowdWay.pl oraz o prowizję operatora płatności;

W przypadku, gdy Twoja kampania zakończyła się porażką, zwracamy wspierającym wpłacone środki w terminie do 5 dni roboczych od momentu zakończenia zbiórki. My nie pobieramy należnej nam prowizji, natomiast Ty pokrywasz prowizję operatora płatności, aby wspierający otrzymali z powrotem dokładnie tyle, ile wpłacili.

Istnieje możliwość rejestracji projektów specjalnych, których kampania odbiega formą od projektów standardowych. Ich status jest każdorazowo ustalany z projektodawcą oraz regulowany własnym regulaminem.

Jeżeli niezależnie od wybranego typu zbiórki, Twoja kampania odniosła sukces i otrzymałeś zebrane środki, masz obowiązek w terminie do 6 miesięcy od dnia otrzymania środków przekazać wspierającym i inwestorom wybrane przez nich świadczenia zwrotne.

 Jako wspierający lub inwestor masz możliwość wycofania wpłaconych przez siebie środków w okresie trwania zbiórki. Kwota do przelewu pomniejszona jest w tym przypadku o prowizję operatora płatności.

Szczegółowe wyjaśnienia powyższych zasad zostały opisane w Regulaminie platformy CrowdWay.pl.

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

Chcesz jako pierwszy otrzymać informację o kolejnych startupach? Zapisz się na nasz newsletter

Informujemy, że administratorem Państwa danych osobowych jest Crowd Ventures Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Walońskiej 7/66. Państwa dane osobowe będą przetwarzane dla celów marketingowych. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz możliwość ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

FreshMail.pl
 

Informujemy, że administratorem Państwa danych osobowych jest Crowd Ventures Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Walońskiej 7/66. Państwa dane osobowe będą przetwarzane dla celów marketingowych. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz możliwość ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

FreshMail.pl